piątek, 6 maja 2016

Metamorfoza starego, drewnianego fotela

Fotel z sypialni - moja duma :) Uwielbiam go i pomyśleć, że kiedyś wydawał mi się, delikatnie mówiąc, niezbyt atrakcyjny. Dopiero jakiś czas temu dostrzegłam drzemiący w nim, niebywały wręcz potencjał. A kiedy już go dostrzegłam to od razu musiałam zrealizować swoją wizję.Fotel drewniany, standardowo trzeba było zetrzeć stary lakier, wyczyścić z pyłu i odtłuścić. Szczegółowo o tych aspektach pisałam przy okazji postu o metamorfozie sypialni.

Przed:
W trakcie:Dużo prościej by było, gdyby plecy fotela były zdrobione z większej całości drewna, łatwiej by było czyścić ;) ale kto mógł przypuszczać, że po latach ktoś się dobierze do fotela, żeby go odnawiać ;) Z drugiej strony fotel już sam w sobie jest ciężki.. jeśli doszłoby jeszcze więcej drewna, to chyba już zupełnie nie byłabym w stanie go podnieść ;)


W czasie tej metamorfozy odkryłam kolejną zaletę robienia zdjęć w trakcie. Oprócz tego, że oczywiście mogę później wrzucić zdjęcia na blog, pokazując kolejne etapy… to jeśli malujecie coś od spodu mebla, a potem obracacie, żeby wymalować z góry… to czasem pojawi sie pytanie czy domalowalismy w jakimś miejscu.. i co? zamiast przyjmowania niewygodnej pozycji w celu sprawdzenia.. wystarczy rzucić okiem na fotkę :D oj przydatne ;)


Jeszcze poduchy:I gotowe:


Na ostatnim zdjęciu fotel wraz z przerabianym przeze mnie stolikiem LACK z Ikei (zobacz: Metamorfoza stolika Lack z Ikea).2 komentarze:

  1. Wow, super efekt! Ile czasu zajęła metamorfoza fotela?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :) Kilka godzin, z przerwami na schnięcie farby i lakieru ;) Z poduszkami miałam małą zagwozdkę i w sumie to mi najwięcej czasu zajęło...

      Usuń